Biegowe gadżety – przydatne czy nie ?

luty 19, 2015 - 11:59 am Możliwość komentowania Biegowe gadżety – przydatne czy nie ? została wyłączona

Osoby uprawiające sporty biegowe doskonale wiedzą iż producenci prześcigają się między sobą proponując wciąż nowe gadżety. Kiedyś wystarczały dobre buty, koszulka i spodenki, czasem zaawansowani biegacze posiadali jeszcze zegarek z pulsometrem.

Dziś ogrom gadżetów biegowych może wręcz przytłaczać, od specjalnych sznurówek, getrów kompresyjnych, rękawów przez różnorodne opaski po zegarki z milionem funkcji. Przydatnych podczas biegania akcesoriów jest wiele, warto jednak pamiętać iż wszystkie proponowane dodatki mogą co najwyżej poprawić komfort czy wygodę biegu, ale za nas nie pobiegną.

Druga sprawą jest ile i na jakich dystansach biegamy, np. nie odczujemy prawie różnicy pomiędzy normalną koszulką a koszulka z płaskimi szwami na dystansie kilku km, ale podczas maratonu już tak. Nerka, pas biegowy nie jest nam potrzebna by potruchtać po lesie, ale podczas wybiegania czy rajdu jest już konieczna by móc zabrać ze sobą bidony, żele energetyczne itp. Jeśli biegasz na długich dystansach to trzymanie tempa jest niezwykle ważne, bez zegarka posiadającego funkcję międzyczasów czy chociaż opaski z międzyczasami może się okazać że narzucić za duże tempo i maratonu nie ukończysz. Dostosowany do biegania plecak bardzo przyda się jeśli startujemy w biegach górskich, w miejskim parku raczej jest zbędny.

Jak we wszystkim, tak i w bieganiu należy zachować zdrowy rozsądek, nie wszystkie biegowe akcesoria są przydatne od razu. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z bieganiem to faktycznie niewiele nam potrzeba na sam początek, wystarczą dobre buty i skarpetki.

Comments are closed.