Skitoury górą!

styczeń 15, 2021 - 5:05 pm Możliwość komentowania Skitoury górą! została wyłączona

Stoki z powodu pandemii koronawirusa wciąż zamknięte dla narciarzy, w tej sytuacji skitouring stał się w praktyce jedyną możliwą formą uprawiania narciarstwa. Z tego powodu wielu miłośników białego szaleństwa postanowiło spróbować w tej dyscyplinie swoich sił. Nie potrzeba przygotowanego stoku, czynnego wyciągu, wystarczy trochę śniegu i odrobina kondycji. A narciarstwo skitourowe można uprawiać dosłownie wszędzie w górach, od Bieszczad po Sudety.

 

Wypożyczalnie sprzętu zimowego, błyskawicznie odpowiedziały na zapotrzebowanie na rynku i dziś dylemat – jak dobrać narty ? oraz cały sprzęt skitourowy, każdy laik moje scedować na fachowców. Niestety stan epidemii spowodował, iż nie można liczyć na ciepły posiłek i nocleg w schronisku, czy u znajomego bacy.

W takiej sytuacji planowanie trasy jest szczególnie ważne, gdyż możemy liczyć tylko na siebie lub fachowych organizatorów np: PolarSport Adventures. Dla początkujących skiturowców jest to bardzo dobra opcja, trzeba tylko umieć jeździć i nartach i mieć jako tako przyzwoitą kondycję. O resztę zatroszczy się organizator, przywiezie, odwiezie, wypożyczy i dobierze sprzęt, podpowie co wziąć w góry ze sobą, zadba o bezpieczeństwo na szlaku, a przede wszystkim dobierze nam trasę odpowiednią dla naszych możliwości.

Comments are closed.