Rękawiczki wspinaczkowe

Lipiec 7, 2014 - 9:41 am Możliwość komentowania Rękawiczki wspinaczkowe została wyłączona

r_kawice_salewa_via_ferrata_leather Dobór właściwych rękawiczek to nie do końca taka błaha sprawa i jest on uzależniony od rodzaju naszej aktywności wspinaczkowej.

Wspinaczka czy to skałkowa czy wysokogórska, via ferraty, asekuracja czy nawet praca na wysokości  – bez rękawic ani rusz. Rękawice wspinaczkowe to bardzo przydatna cześć wyposażenia każdego mniej lub bardziej zaprawionego w skale „łojanta”.

Jeśli wybieramy się np. na via ferraty, powinniśmy się zdecydować na rękawiczki dedykowane do tego typu dróg. Rękawiczki takie posiadają niezwykle wytrzymałe wzmocnienia72276 wewnętrznej części dłoni, często wykonane z włókien aramidowych. Kevlarowe wzmocnienie nie usztywnia rękawiczek, ani nie podnosi ich wagi zapewniając jednocześnie doskonałą ochronę dłoni podczas chodzenia po drabinkach, przy łańcuchach czy przy podczas przepinania się na stalowej linie. Specjalistyczne rękawiczki do wspinaczki na via ferratach są w ofercie wielu marek, między innym Salewy. Gdy planujemy dłuższe wspinaczki w rysach, a nie lubimy plastrować dłoni warto zainteresować się rękawicami Ocun Crak. To bardzo lekkie rękawice, idealnie dopasowujące do kształtu dłoni. Zapewniają dobry chwyt skały i są wytrzymałe.

Jednak większość rękawic wspinaczkowych to uniwersalne propozycje, nadające się do wielu zastosowań. Oferują one połączenie wytrzymałości i zręczności, ułatwiają łapanie liny i przede wszystkim chronią dłonie przed otarciami. Wszak z poobcieranymi dłońmi nie wiele można w skale zdziałać. Wszystkie rękawice wykonane są z wytrzymałych materiałów zarówno naturalnych (ze skóry) jak i syntetycznych, często ze stretchowymi insertami zapewniającymi dobre dopasowanie. Rękawice wspinaczkowe mogą być zarówno pełne jak i bez końcówek palców; te pełne zapewniają lepszą ochronę niestety kosztem gorszego „czucia skały”.

Między innymi w ofercie:

  • Rękawice MARMOT AIRTIME – Cena: 179,90 zł
  • Rękawice MARMOT BURLAY – Cena: 159,90 zł
  • Rękawiczki BLACK DIAMOND CRAG – Cena: 85,00 zł
  • Rękawiczki BLACK DIAMOND CRAG HALF FINGER – Cena: 85,00

Comments are closed.