Kije trekkingowe Black Diamond – rodzaje.

Sierpień 31, 2015 - 1:34 pm Możliwość komentowania Kije trekkingowe Black Diamond – rodzaje. została wyłączona

poleDzięki wysokiej jakości stosowanych materiałów, bardzo dobremu wykonaniu oraz solidnej konstrukcji kije trekkingowe marki Black Diamond cieszą się dużym powodzeniem i posiadają solidną, ugruntowaną pozycję na naszym rynku outdoorowym. W tym segmencie ekwipunku turystycznego firma Black Diamond jest z pewnością w czołówce, a liczba produkowanych modeli sprawia iż dobranie odpowiednich kijków, adekwatnych do swoich potrzeb jest właściwie ograniczone tylko zasobnością portfela.

Na pierwszy rzut oka wszystkie kije trekingowe wyglądają tak samo, jednak gdy dłużej im się przyjrzymy dostrzeżemy różnice, które pomiędzy poszczególnymi modelami mogą być dość znaczne; wynikają one głównie z:

  • rodzaju materiału z jakiego są wykonane segmenty – aluminium, karbon
  • konstrukcji kijka – normalna, eliptyczna, Z-Pole
  • ilość segmentów – 2 lub 3
  • systemu blokowania – zewnętrzny FlickLock®, FlickLock®Pro, Auto-Lock Binary ™
  • rodzaju materiału z jakiego wykonana jest rączką – antypoślizgowa guma, pianka, korek
  • kształtu rączki i ewentualnego jej pochylenia
  • przedłużenia rękojeści i zastosowanie absorbera wstrząsów
  • zastosowanie – trekkingowe, skitourowe

Kije BLACK DIAMOND ALPINE FL

Każdy element ma znaczenie i decyduje o konkretnych właściwościach np. kijki wykonane z włókna węglowego są lekkie i wytrzymałe, a kije wykonane w konstrukcji Z-Pole składają się wygodnie i szybko. Kije trzyczęściowe z reguły posiadają większy zakres regulacji, te z zewnętrznym systemem blokowania FlickLock®, FlickLock®Pro są wygodne, proste w użyciu i praktycznie niezawodne.

Wszystko ma znaczenie, materiał z jakiego wykonana jest rączka – najlepsze są korkowe, jej profil a nawet pochylenie w stosunku do osi kijka. Rączki odchylone o około 12-15% są bardziej ergonomiczne i sprawiają iż nadgarstki wolnej się męczą. W kijach mogą być zastosowane absorbery wstrząsów – pochłaniają drgania czy podchwyt pod rękojeścią – umożliwia błyskawiczne obniżenie punktu trzymania kija – przydatne podczas wspinaczki na stromym stoku.

Im trudniejsze i dłuższe „wyjścia” tym ważniejsze stają się poszczególne detale. Dlatego taka duża różnorodność kiji, tak by każdy mógł dopasować coś do siebie.

Comments are closed.