Plecak Berghaus Vapour

sierpień 20, 2015 - 10:57 am Możliwość komentowania Plecak Berghaus Vapour została wyłączona

Kolekcja Vapour to typowa sportowa linia produktów marki Berghaus przeznaczona dla amatorów szybkiego przemieszczania się w górach i nie tylko. Zaadresowana jest do wszystkich pasjonatów sportów biegowych; górskich, terenowych, biegów na orientację, to doskonała kolekcja także dla kolarzy. Oczywiście więc w tego typu kolekcji nie mogło zabraknąć także plecaków.

Plecak Berghaus Vapour, to właściwie linia 3 plecaków o pojemności: 15, 20 i 32l, co jak na plecaki biegowe jest dość sporą pojemnością. Jednak w przeciwieństwie do stricte biegowych plecaków można ich także z powodzeniem używać jako lekkich plecaków turystycznych, doskonałych na szybkie, jednodniowe wyjścia w góry typu „speed hiking”.

Plecaki te wyróżniają się bardzo ciekawym, unikalnym rozwiązaniem mocowania bidonu (butelka jest w zestawie). Na dnie plecaka zaprojektowana została pozioma kieszeń, a właściwie otwór dopasowany idealnie do bidonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, szybko możemy go wyciągnąć. Plecaki Vapour są oczywiście kompatybilne z systemami hydro, od strony pleców wyposażone są w zewnętrzną, wygodną, łatwo dostępną kieszeń na bukłak, która pozwala na błyskawiczne jego zamocowanie. Plecak z bukłakiem to jak wiadomo bardzo przydatna rzecz, szczególnie dla biegaczy długodystansowych.

Plecaki z tej linii nie są jednolite, najmniejszy 15l otwierany jest szerokim U- kształtnym zamkiem, 20l posiada rolowane zamknięcie, a 32l klapę z kieszonką. W wersji 20 i 32l plecaki posiadają zewnętrzną, demontowaną aluminiową ramę, która usztywnia plecak i zapewnia lepszą kompresję. Wyciągany stelaż z plecaka, może służyć jako nieduże siedzisko.

Wygodny, stabilny system nośny gwarantuje swobodny przepływ powietrza. Dwie elastyczne kieszenie boczne oraz kieszenie na pasie biodrowym pozwalają na wygodne przechowanie najważniejszych drobiazgów, takich jak żele energetyczne, batony, drobiazgów typu czołówka, plastry i etc.

Jednym słowem plecaki Vapour pomieszczą wszystko co biegacz, czy kolarz musi ze sobą zabrać; a to przy stosunkowo niskiej wadze własnej. Oczywiście są plecaki o wiele lżejsze, z reguły jednak nie można do nich spakować zbyt wiele.

Waga plecaków:

  • 15 l: 488 – 438 g
  • 20 l: 594 – 538 g
  • 32 l: 806 – 639 g

Comments are closed.