Plecaki kompatybilne z systemami hydro.

czerwiec 16, 2015 - 9:42 am Możliwość komentowania Plecaki kompatybilne z systemami hydro. została wyłączona

Dziś prawie każdy „porządny” plecak jest kompatybilny z systemami nawadniającymi, począwszy od specjalistycznych plecaków biegowych, przez rowerowe po plecaki turystyczne. Wyposażenie plecaka w kieszeń na bukłak stało się już swoistym standardem i nie jest zarezerwowane do typowo specjalistycznych plecaków hydro, które de-facto niewiele są w stanie wiele pomieścić poza samym bukłakiem.

Sama kieszeń/przegroda na bukłak może być w plecaku zainstalowana na różne sposoby. Najczęściej spotykane rozwiązanie to umieszczenie kieszeni na bukłak w środku plecaka, oczywiście, tuż przy plecach plecaka – rozwiązanie to jest stosunkowo łatwe do wykonywania i dość dobrze sprawdza się w plecakach o niezbyt dużym litrażu.

Drugie rzadziej spotykane rozwiązanie to osobna, zewnętrzna, łatwo dostępna kieszeń. Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne, niestety prawdopodobnie ze względu na wyższe koszty wykonania stosowane jest rzadziej. Zewnętrzne kieszenie do systemów hydro stosowane są głównie w plecakach rowerowych oraz większych plecakach turystycznych i trekkingowych.

Kolejną dość istotną rzeczą jest wyprowadzenie i stabilizacja samej rurki. Specjalne taśmy, rzepy tudzież klipy na szelkach przytrzymają rurkę na swoim miejscu. W niektórych plecakach stosowane są specjalne, izolowane termicznie rękawy jednak patent ten spotkać możemy głównie w technicznych plecakach zimowych.

W zależności więc od intensywności korzystania z systemów hydro warto przyjrzeć się różnym rozwiązaniom, z pewnością dla osób często używających bukłaków korzystniejsze są plecaki z zewnętrznym do nich dostępem – pozwalają one na szybkie i sprawne uzupełnianie zawartości bukłaka. Dla osób używających systemów hydro okazjonalnie wystarczą te z wewnętrzną przegrodą.

Comments are closed.