Plecaki Osprey – linia Kestrel.

wrzesień 24, 2014 - 9:51 am Możliwość komentowania Plecaki Osprey – linia Kestrel. została wyłączona

Seria Kestrel to linia lekkich, niezwykle funkcjonalnych plecaków turystycznych. Opracowanych z myślą o „mniej i bardziej” zaawansowanych wypadach i wprawach na łono przyrody w różnorodnych warunkach klimatycznych.

Seria składa się z 5 modeli o różnej pojemności, począwszy od 28 l do 68 l. Modele w zależności od pojemność różnią się od siebie np. Kestrel w wersji 28 l nie posiada dodatkowego dostępu od dołu, a w większych pojemnościach (48-68) posiada podwójną, zewnętrzna kieszeń w klapie.

Jednak główna idea, stworzenia wygodnego podczas długich marszów oraz optymalnego do pakowania ekwipunku plecaka została zachowana we wszystkich pojemnościach. Plecaki te przede wszystkim wyróżnia niska waga, np. plecak o pojemności 58 l w rozmiarze: M/L waży zaledwie 1,72 kg. Kolejną ważą cechą jest zastosowany system nośny AirSpace™, który pomimo swojej lekkiej konstrukcji zapewnia odpowiednie wsparcie oraz bardzo dobrą wentylację. Wszystkie modele posiadają pokrowiec przeciwdeszczowy, wygodną, zewnętrzną kieszeń na bukłak oraz elastyczne tasiemki/przelotki które pozwalają ustabilizować rurkę systemu „hydro”.

Niezwykle przemyślane są liczne kieszenie, między innymi: elastyczna kieszeń frontowa, która umożliwia przechowywanie mokrych ubrań i suszenie ich w trakcie marszu, czy elastyczne kieszenie boczne. Zdublowana zewnętrzna kieszeń w klapie (od 48 l) pozwala idealnie uporządkować liczne drobiazgi; natomiast w kieszeń wewnętrzną w klapie oraz kieszonki na pasie biodrowym wyposażone są wszystkie plecaki.

W linii Kestrel plecaki (za wyjątkiem 28 l) posiadają także dostęp od dołu, umożliwia on wygodne transportowanie i wyciąganie np. śpiwora, odpinane dolne troki pozwalają na wygodne mocowanie karimaty czy namiotu. Opatentowany przez markę Osprey szybki system mocowania kijków Stow-on-the-Go™ zapewnia wygodne korzystanie z nich w czasie marszu.

Plecaki Kestrel to linia wygodnych, praktycznych plecaków, z którymi długie hikingowe wędrówki stają się z każdym przebytym km coraz przyjemniejsze.

Comments are closed.