Voelkl – system mocowania fok Skin Pin.

luty 27, 2018 - 11:34 am Możliwość komentowania Voelkl – system mocowania fok Skin Pin. została wyłączona

Bez dobrze działających fok na niewiele się zdadzą najlepsze nawet narty skitourowe. Dopiero dobre narty i dobrze zamocowane foki skitourowe umożliwiają sprawne poruszanie się po śniegu. Prawidłowo zamocowane foki sprawiają iż efektywne możemy podchodzić, foki nie będą się odklejać, a śnieg wbijać pod fokę. Kiedy pokonujemy długie dystanse połączenie narta-foka musi działać bez zarzutów, inaczej daleko nie zajedziemy.

Systemów montażu fok do nart jest wiele, można powiedzieć że ile firm tyle patentów. Najprostszym rozwiązaniem jest zakup tzw. fok dedykowanych, które posiadają systemem mocowań producenta. Tego typu rozwiązanie stosuje między innymi marka Voelkl.

System montażu fok Skin Pin marki Voelkl pozwala na szybki montaż fok i zapewnia idealną współpracę foki z nartą. W systemie tym, narty Voelkl posiadają specjalny otwór na dziobie narty, przez niego przekładamy zaczep Skin Pin (zamontowany fabrycznie na foce). Przekręcenie zaczepu Skin Pin wraz z foką o 90° spowoduje zblokowanie zaczepu, pozostaje nam tylko dobrze przykleić fokę do ślizgu.

Rozwiązanie to jest proste, pozwala na łatwy i szybki montaż/demontaż fok.

Comments are closed.