Rakiety śnieżne – zimowa rekreacja dla każdego.

grudzień 9, 2014 - 12:05 pm Możliwość komentowania Rakiety śnieżne – zimowa rekreacja dla każdego. została wyłączona

Wędrówki na rakietach śnieżnych to ogólnie dostępna forma zimowej rekreacji, która staje się coraz popularniejsza; każdej zimy rakiety śnieżne zyskują nowych fanów. Dla wielu turystów zima to czas aktywnego wędrowania, dzięki rakietą śnieżnym mogą w pełni cieszyć się niezapomnianymi widokami, przyrodą czy obserwować zwierzęta.

Aby móc wędrować na rakietach śnieżnych, nie trzeba posiadać żadnych specjalnych umiejętności, ta niezwykle uniwersalna forma zimowej turystyki pieszej jest dostępna dla każdego, od małego miłośnika przygód po aktywnego seniora. Dzięki rakietą śnieżnym, ciężar naszego ciała rozkłada się na większej powierzchni i nie zapadamy się w śniegu. Rakiety umożliwiają też wędrówkę w wyższych partiach gór, dzięki specjalnym zębom, kolcom i grip’om dobrze trzymają się na oblodzonych, stromych zboczach.

Rakiety śnieżne to bardzo stary wynalazek, znany ludziom już od co najmniej 6 tys. lat, wykorzystywany przez wielu traperów, podróżników czy mieszkańców dalekiej północy. Obecnie przeżywają one swoisty renesans, stają się doskonałym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu zimą. Bo cóż więcej potrzeba turyście zimą by wyjść na szlak, odpowiednia odzież, dobre zimowe buty trekkingowe, plecak na najpotrzebniejszy ekwipunek no i oczywiście rakiety oraz towarzysz/towarzyszka zimowej wędrówki.

Comments are closed.