Slackline

czerwiec 8, 2012 - 7:55 am Możliwość komentowania Slackline została wyłączona

Slackilne – wszystko zaczęło się od chodzenia po metalowych łańcuchach okalających parking w Kalifornii w dolinie Yosemite na obozowisku Camp 4 w latach 70 i 80-tych. W czasie deszczowych dni grupa wspinaczy wymyśliła zabawę polegającą na chodzeniu po metalowych łańcuchach okalających parking. Na początku chodzono po łańcuchach, potem na linach wspinaczkowych rozpiętych między drzewami, a następnie na nylonowych taśmach, na których wykonywano różnorodne triki. Obecnie Slacking to chodzenie i wykonywanie trików na specjalnej taśmie o dużej wytrzymałości, rozwieszonej i napiętej między dwoma punktami. Taśma taka charakteryzuje się dużą sprężystością, powodującą pionowe i poziome „drgania”. Pozwala to na wykonywanie wielu efektownych akrobacji.

W samym slacklinigu wyróżniamy:

  • trickline – taśmy są zawieszone na wysokości kilkunastu centymetrów nad ziemią. Na mocno napiętej taśmie, wykonuje się różnorodne tricki. Jest to bardzo popularną formą slackliningu, nie wymagająca dużej ilości sprzętu, najczęściej rozwieszana między drzewami czy filarami.
  • longline – długie taśmy, zawieszane z reguły na wysokości powyżej metra. Służą do pokonywania jak największych odległości. Obecny rekord świata to 306,8 metry.
  • highline – taśmy rozwieszane są na dużych wysokościach od kilku do nawet tysiąca metrów. Do uprawiania highline niezbędna jest asekuracja za pomocą uprzęży wspinaczkowej i lonży.

Taśmy slackline mają szerokość od 2,5 do 5 cm, zdarzają się też taśmy 12 cm służące głównie do nauki utrzymywania równowagi. Obecnie do kupienia:

  • Taśma GIBBON JIBLINE 15 M SET 15 m  w cenie 339 zł
  • Taśma GIBBON SLACKLINE CLASSIC SET w promocyjnej ceni 299 zł
  • Taśma ROCK EMPIRE SLACK LINE 11 m w cenie 169 zł

 

Comments are closed.