Wspinanie najmłodszych – część I uprząż Ocun Mojo

maj 29, 2012 - 11:32 am Możliwość komentowania Wspinanie najmłodszych – część I uprząż Ocun Mojo została wyłączona

Większość małych dzieci uwielbia się wspinać. Z reguły wspinają się na wszystko co jest możliwe testując refleks i cierpliwość rodziców. Kiedy mój mały smyk jednak ciągle nie odpuszczał, i wdrapywał się na wszystko, byleby tylko wdrapać się wyżej postanowiłem zabrać go w skały. Wyjazd okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę, mój mały szkrab sam chętnie wchodził na skałki i nie chciał przestać. Następnym razem postanowiłem zabrać go na ściankę wspinaczkową, ku mojemu zaskoczeniu nie bał się ani przez chwilę, co więcej był zachwycony kolorowymi chwytami i wspinał się bez żadnych trudności na drogach przeznaczonych dla dzieci. Pisząc wspinanie, mam na myśli raczej bezpieczną zabawę polegającą na wdrapywaniu się do kilku metrów nad ziemią oczywiscie na wędkę. Jeśli więc wyjazdy w skały, na ściankę sprawiają waszym dzieciom frajdę warto zainwestować w naprawdę dobrą dziecięcą uprząż wspinaczkową i kask. Na rynku jest dostępnych kilka tego typu uprzęży, nie wszystkie jednak nadają się dla najmłodszych maluchów.

Doskonałą uprzężą dla najmłodszych dzieci, nawet dla tych które nie ukończyły jeszcze 3 roku życia jest uprząż Mojo firmy Ocun. Uprząż ma pełną regulację, można ją swobodnie dopasować dla dzieci o różnej masie i o różnym wzroście. Nadaje się także dla najmniejszych szkrabów, nie ważących więcej niż 20 kg, i mających zalewie 100 cm wzrostu. Duży zakres regulacji: obwód uda: 23-50 cm, obwód pasa: 30-55 cm, sprawia iż Mojo będzie pasować przez dobrych kilka lat.

Co do ograniczeń wagowych producent zastrzega jedynie iż uprząż nie powinna być używana powyżej 40 kg wagi.

Uprząż wykonana jest z 30 mm. taśmy, której rozmiar możemy regulować za pomocą czterech klamer Slide-Lock. Slide-Lock to wygodne klamry złożone z 2 elementów, umożliwiające płynne przesuwanie taśmy (w takich klamrach  nie ma potrzeby  dodatkowo wstecznie przekładać taśmę tak jak w zwykłych klamrach). Jest to dość ważna i istotna cecha, umożliwiająca szybkie i łatwe dopasowanie uprzęży. Pętle udowe od wewnętrznej strony wyposażone są w szeroką miękką wyściółkę tak by dzieci mogły bez problemu dłużej w niej wygodnie wisieć. Dodatkowo uprząż posiada „pas spinający” – kiedy nasza pociecha nie „wspina się”, może swobodnie biegać, a uprząż nie zsuwa się ani nie opada – co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Jedną z istotniejszych cech Mojo jest jej bezpieczne zapinananie. Praktycznie nie da się popełnić błędu – łącznik jest wyraźnie odznaczony innym kolorem ( w nowych uprzężach- czerwonym ) i dobrze usztywniony. Dodatkowo na uprzęży  umieszczono szpejarkę. Oczywiście dla najmłodszych jest ona zupełnie niepotrzebna, ale ile radości jest z przypnięcia kilku  ekspresów. Mojo jest lekka, waży 359 g czyli dokładnie tyle ile podaje producent.

Podsumowując, Mojo jest doskonałą pełną  uprzeżą dla najmłodszych dzieci nawet 3-4 letnich, wygodna i lekka, zawsze można ją dokładnie i łatwo wyregulować. Obecnie do kupienia w cenie 198,90 zł.

Comments are closed.